تبلیغات
موج - شهیدی که قبرش همیشه بوی عطر می دهد + عکس (شهید عطری)...شهدا شرمنده ایم
 
موج
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...موجیم که آسودگی ما عدم ماست
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محسن
نویسندگان

http://asgari33.persiangig.com/20070524508.jpg

شهید سید احمد پلارک

مزار شهید سید احمد پلارک در میان سی هزار شهید آرمیده در گلزار شهدا از ویژگی بارزی برخوردار است که باعث ازدحام همیشگی زائران مشتاق بر گرد آن می شود. تربت پاک این بسیجی شهید همیشه معطر به رایحه مشک است و این عطر همواره از مرقد او به مشام می رسد. کم نیستند کسانی که تنها به نیت زیارت این شهید عزیز به بهشت زهرای تهران و قطعه 26 آن سر می زنند.

شهید سید احمد پلارک در زمان جنگ فرمانده آر پی چی زنهای گردان عمار در لشکر 27 حضرت رسول (ص) بود و در بسایری از مواقع در یکی از پایگاه های پشت خط به عنوان یک سرباز معمولی به رزمندگان كمك میکرد. او همیشه مشغول نظافت توالت های آن پایگاه بوده و همواره بوی بدی بدن او را فرا می گرفت. تا اینکه در یک حمله هوایی هنگامی که احمد در حال نظافت بوده، موشکی به آنجا برخورد میکند و او شهید و در زیر آوار مدفون میشود.

بعد از بمب باران، هنگامی که امداد گران در حال جمع آوری زخمی ها و شهیدان بودند، با تعجب متوجه می شوند که بوی گلاب از زیر آوار می آید. وقتی آوار را کنار میزدند با پیکر پاک این شهید روبرو میشوند که غرق در بوی عطر و گلاب بود.

هنگامی که پیکر آن شهید را در بهشت زهرای تهران، در قطعه 26 به خاک می سپارند، همیشه بوی گلاب اطراف مزار این شهید احساس می شود و نیز سنگ قبر این شهید همیشه كمی نمناک می باشد .

می گویند شهید پلارك مثل یكی از سربازان پیامبر ( ص ) در صدر اسلام ، " غسیل الملائكه " بوده است . " غسیل الملائكه " به کسی می گویند كه ملائكه غسلش داده‌ باشند . در تاریخ اسلام آمده كه حنظله غسیل الملائكه كه از یاران جوان پیامبر بود ، شب قبل از جنگ احد ازدواج می کند و در حجله می خوابد . فردا صبح ، زمانی كه لشكر اسلام به سمت احد حركت می ‌كرد ، برای رسیدن به سپاه بسیار عجله كرد و بنابراین نرسید که غسل كند . او در این جنگ شهید شد و ملائكه از طرف خدا آمدند و او را با آب بهشتی غسل دادند . پیکر او بوی عطر گرفته بود که بعد پیامبر بالای پیکر او آمد و از این واقعه خبر داد . حالا گفته می شود شهید احمد پلارك عزیز هم اینچنین است و برای همین است كه همیشه قبر او خوشبو و عطرآگین است .

كسایی كه زیاد بهشت زهرا می‌روند با این شهید والا مقام میگویند شهید عطری.
خیلی‌ها سر مزار شهید سید احمد پلارك نذر و نیاز می‌كنن و از خدای او حاجت و شفاعت می‌خوان.
او معجزه خداست.

حرف دلم:امشب دلم خیلی گرفته بود...یاد اردوی راهیان نور که با بچه های دانشگاه رفته بودیم افتادم.یادش به خیر تو راه برگشت رفتیم بهشت زهرا سر مزار شهید احمد پلارک...با اینکه وسط هفته بود و بعدازظهر ولی سر مزارش شلوغ بود...می گفتن همیشه همین جوره...همه تو بهشت زهرا، شهید عطری رو میشناسن...یه آدمایی با یه قیافه هایی اومده بودند(خانم هایی با حجاب افتضاح) اومده بودند سر مزار این شهید و داشتند فاتحه می خوندند شایدم داشتند دعا می کردند شایدم داشتن درد دل می کردند...نمیدونم...الله اعلم!

به هرحال دارم با خودم می گم خدایا یکی میشه  شهید احمد پلارک یکی میشه مثل من.../خدایا اینا هم آدم بودند منم اسم خودم رو گذاشتم آدم...

فقط می تونم بگم:

شهدا شرمنده ایم...

التماس دعانوع مطلب :
برچسب ها : شهید، شهدا، شهید احمد پلارک، شهید عطری،

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی